Uğur Gündüz

Motosiklet tutkunu bir gencin blogu

WhatsApp Paylaşılabilir Grup Daveti

Genel
GÜNCEL
WebMaster

Selam gençler!

WhatsApp geçtiğimiz günlerde güzel bir nimet sundu bizlere. Artık whatsapp gruplarınızda köprü sistemi oluşturma şansınız olacak. Oluşturduğunuz whatsapp gruplarına bir çok kişi tek bir bağlantıya tıklayarak grubunuza direk dahil olabilecek. Eğer sizinde yönetmiş olduğunuz büyük facebook grupları, instagram hesapları ve ya web siteleriniz varsa ortak bir iletişim grubu kurabilir, hoş bir sohbet ortamı yaratabilirsiniz. Hadi şimdi görseller eşliğinde bu işin nasıl yapıldığını görelim.


İlk olarak bir grup kuruyoruz. 

 

 


Grup isminin üzerine ufak bir dokunuş yapıp grup bilgilerinin olduğu sayfayı açıyoruz. Ok ile gösterdiğim sekmeyi açıyoruz


Açılan sayfada rehberiniz karşınıza çıkacak ve en üstte “Bağlantıyla gruba davet et” sekmesini açıyoruz. 


Karşınıza bu tarz bir link ( url ) çıkacak ister aşağıdaki paylaşma seçenekleri kullanabilir isterseniz link’i kopyalayıp kendiniz istediğiniz alanlarda paylaşabilirsiniz.

 

Ben kendi “İletişim” sayfam’da bu tarz bir yönlendirme kullanmaktayım. Telefon numaramı yazmak yerine bu tarz bir teknik uygulamayı düşündüm ve bence gayet başarılı oldu. Daha önce yapanlar olmuştur illaki ama ben kendimce düşünüp uyguladım bu tarz bir yönlendirmeyi. Yapmak isteyip, yapamayan herkese elimden geldiğince yardımcı olmayı çalışırım.

Sağlıcakla Kalın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir