Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SEO Nedir? Nasıl SEO Yapılır?

Ana Sayfa » Genel » SEO Nedir? Nasıl SEO Yapılır?

Selam dostlar, İlgili olduğum alanlardan bir tanesi de internetin uçsuz bucaksız dünyasındaki “SEO” parçasıdır. Ama sadece ilgi duyuyorum gerçekten icraatı zor olan bir alan. Daha önce “Sorularla Seo” Kitabını okuyup bir kaç bilgi de ben edinmiştim. Seo algoritmalarını becerebileceğinize inanıyorsanız gerçekten çok zevkli bir sektördür. Gerçi rekabetiniz olduğu her sektör eğlencelidir. Bildiklerim kadarı ile bende bu yazımda bildiğim kadarıyla seo’yu anlatmaya çalışacağım sizlere. Umarım yanlışım olmaz sizlere karşı..


Seo Nedir? 

Seo kelimesi hayatımıza “Search Engine Optimization” kısaltması olarak giriş yapmıştır. Search Engine Optimization cümlesinin Türkçe karşılığı da “Arama Motoru Optimizasyonu” dur.  Seo’yu kısaca tanımlamak gerekirse; Seo web sitelerinizin arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi için belli başlı algoritmalar ile yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

Seo Türkçe açılımından da anlayacağınız üzere arama motorlarına optimizasyonu sağlar. Aslında seo bir nevi doğallıktan kaçınmanın kibarlaştırılmış halidir. Doğal yollarla kazanamadı zor olan hitlere yükselebilir, google aramalarında üst sıralarda çıkabilirsiniz.


Nasıl Seo Yapılır?

Saçma sapan işlere kalkışmadan özgün olarak yapılan bütün çalışmalar seo açısından çok önemlidir. Zaten google’ın da arz ettiği nokta budur, özgünlük.  Eğer ki özgün içerik üreten bir web siteniz varsa siz zaten seo yapmak için ilk adımı atmışsınız demektir. Özgün içerikler, doğru link çıkışları ve kaliteli reklam alımları’da nasıl seo yapılır sorusuna en cevabı verir.  Sitenizde yayımlanan içeriklerin başkası tarafından kullanılması ve ya sizin başka yerlerde kullanmanız bile size ve sıralamada ki yerinize zarar verebilir.

 

Özgünlüğün yanı sıra site içerisinde üretilen içeriklerin kaliteli olması da önemli bir etkendir. Kısacası ziyaretçilere; ” evet bu sitede aradığımı hatta aradığımdan daha fazlasını buldum” dedirtmek önemlidir. Kullanıcıların sitenize hangi sıklıkla ziyaret ettiğinden tutun ne kadarlık bir süre zarfında site içinde dolaştığı dahi önemli bir etkendir.


 

Seo ve yeni seo algoritmaları hakkında makalelerimi yayınlamaya devam edeceğim. Tabi ki bilgim dahilinde olanlar hakkında olacak bu makalelerim.

Sağlıcakla kalın.

SEO Nedir? Nasıl SEO Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Modu Steam Cadılar Bayramı İndirimi 2017 Merhaba! Ben de varım! Varmışım.. Hayvanlarla İnsanlar Yer Değiştirirse Euro Truck Simulator 2 – 1.30 Güncellemesi Geldi! Başrolde Aşk İzlemeye Başladım.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz İsmam Uğur, Mekanın Sahibiyim.

Uğur Gündüz - Tüm Hakları Saklıdır