Pi’nin Yaşamını İzledim. İyi ki izlemişim!

tarafından
180
Pi’nin Yaşamını İzledim. İyi ki izlemişim!

Herkese selaam!

trhsyGeçenlerde bir kaç kişinin tavsiyesiyle izleme şansım olmuştu. Hayatımda izlediğim en güzel filmlerden birisiydi demekten kendimi alamıyorum.

Birden fazla dini benimsemiş ve vejeteryan bir çocuk karşılıyor bizi ilk başta. Sıradan bir çocuk işte! Babasının sahip olduğu hayvanat bahçesinde büyüyen bir vejeteryan nasıl sıradan olabiliyorsa, o kadar sıradan. Çok ta spoiler vermeden özet geçeyim isterseniz.

 

Babasının işi nedeniyle yaşadıkları yerden başka bir ülkeye gitmek için gemi yolculuğuna çıkarlar. Fakat bu gemi604vlcsnap_2013_02_20_08h

yolculuğu hiçte bekledikleri gibi çıkmaz. Gemiden sağ kurtulanlar sadece Pi ve babasının hayvanat bahçesinde bulunan seyahat sırasında yanlarında götürdükleri bir kaç hayvan vardır. Pi’nin güvertesinde bir kaç tane hayvan olsa’da en sonunda richard parker ile başbaşa kalır. Pi richard parker sayesinde denizin ortasında hayatta kalmayı öğrenir. Artık biri iyi dost olmuşlardır richard parker ile.

 

 

Çok duygusal , çok eğlenceli bir o kadar da dram içeren Pi’nin Yaşamı benim gözümde IMDB Puanı 10 üzerinden 10. Şiddetle , hiddetle ve nazikçe tavsiye ediyorum. Ha bu arada baştan uyarayım. Film başladıktan 10 dakika sonra güzelleşiyor. İlk 5 dakika izleyip Amaan sıktı ve demeyin Sonra. 🙂

pi-nin-yasami-life-of-pi